TOM 3802 Lotři - informace o oddílu

Kontaktní informace

Číslo oddílu: 3802

Místo působení: Hronov

IČ: 71189114

Poštovní adresa:
Nám.Čs. armády 110, Hronov, 549 31

Bankovní spojení: 41331551/0100

Hl. vedoucí: Buriánek Tomáš

Webová stránka: http://www.lo3.cz

E-mail: info(zavináč)lo3.cz

Najdete nás i na Facebooku Sdílet
Oddílové kroje mapa jedenadvacítka jedenadvacítka jedenadvacítka2
Kdo jsme?

Jsme turistický oddíl mládeže se zaměřením na turistiku vodní - čili kromě vodáctví se zabýváme i činností tábornickou a turistickou. Působíme v Hronově již více než 10 let a za tu dobu se nám podařilo pokořit řadu milníků jak výkonnostně, tak rozsahem činnosti. V současné době se považujeme za moderní oddíl s velmi flexibilním akčním rádiusem, širokou nabídkou volnočasových aktivit pro mládež - především chlapce od 9 - 10 let z Hronova a okolí. Jsme členy Asociace turistických oddílů mládeže České republiky a členy Klubu českých turistů.

Celoroční činnost

Tvoří silnou stránku našeho fungování. Členové oddílu se schází pravidelně 1x-2x týdně na oddílových schůzkách, v zimně navštěvujeme plavecký bazén a tělocvičnu. Dále pořádáme pravidelné a tradiční oddílové akce, do roka 2 až 3 tábory (podzimní, jarní a letní). Zapojujeme se do organizací dětského dne a pohádkového lesa, účastníme se (velmi úspěšně) celorepublikových soutěží turistických oddílů, pro naše členy jsme vytvořili a zavedli pravidelné vodácké výcvikové kurzy, alespoň jednou do roka vyjíždíme na zahraniční expedici. Díky úspěšné grantové a dotační politice se nám daří především v posledních letech výrazně rozšiřovat naši činnost o práci s neorganizovanou mládeží.

Jak je to s naším vodáctvím?

Mnozí nás můžou v Hronově znát spíše pod označením "vodáci", než právě Lotři. Ještě, aby ne. Vodáctvím se zabýváme na rekreační bázi, ale do jaké míry je to rekreace by naši Lotři zajisté rádi polemizovali. Kromě klasických známých českých řek, (myslíme tím Sázavu, Vltanu, Ohři, Berounku, Tichou Orlici,...), se zaměřujeme také na řeky s daleko zajímavějším průtokem a díky početné základně starších vodáků a vodáckých instruktorů (s akreditačí MŠMT) si dovolíme s Lotry absolvovat řeky s obtížností WW III - IV. Naše nabídka obtížnosti je tedy pro každého člena rozmanitá a každý si může vybrat, které řeky si chce, nebo nechce sjet.

Trocha dějepisu

Jak už to většinou bývá, oddíl nevzniknul sám od sebe. Jeho vzniku předcházela historická událost sahající do dob 80. let minulého tisíciletí. Tenkrát se totiž sešla parta mladých nadšených vodáků a postavila si loděnici. V ní si vyráběla lodě a pak se na nich jezdilo na vodu. A zhruba v roce 1999 v této fungující partě působil i nadšený vodák Tomáš Buriánek, který se rozhodl pro děti, které ve vodácké partě trávily volný čas, založit oddíl. Zpočátku se většina činnosti točila kolem vody, ale jak čas plynul, oddíl získával svoji identitu a atmosféru, činnost se rozrostla přes turistickou náplň, skautské znalosti, až po tábornictví.

Proč Lotři?

Protože nejsme jen vodáci nebo turisti, ale jsme především Lotři. Novému jménu předcházela oddílová sebereflexe, která zapříčinila vzniku názvu, který bude reprezentovat všudypřítomnou oddílovou atmosféru a lépe vystihne naši rozmanitou činnost. "Lotr je totiž každý, ovšem jen někteří si to uvědomí a přijdou mezi nás." Paradoxně Lotr není "lotr", ale tvor, který je vychováván v kamarádském kolektivu ke slušnosti, přirozenému respektu ke svým kamarádům, poznává a chrání přírodu a pod dohledem zkušeného týmu vedoucích se učí večem, které mnoho dětí, ba ani dospělých, nemá tu příležitost poznat.

dělítko